Як з’явилася Земля: вчені розгадали важливу таємницю

Вчені з Каліфорнійського університету в Дейвісі провели дослідження, яке наблизило людей до розуміння процесів формування Землі.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Соцпортал, новий аналіз показав, що Земля найімовірніше формувалася досить швидко (2 – 5 мільйонів років). Планета захоплювала необхідні для життя воду і гази з хмари, яка оточувала молоде Сонце.

Вчені схиляються до цієї гіпотези після досліджень ізотопів неону, захоплених мантією Землі під час формування планети. Як відомо, неон – це інертний газ, на який, на відміну від водяної пари, вуглекислого газу або азоту, не впливають хімічні та біологічні процеси. Іншими словами, він назавжди зберігає інформацію про своє походження.

Нагадаємо, існують всього три теорії походження Землі. Згідно двом іншим: джерелами потрібних з’єднань могли стати частинки пилу, що перетворилися під опроміненням Сонця на небесні тіла – планетезималі; третя теорія говорить – Земля формувалася дуже довго за рахунок багатих водою, киснем і азотом метеоритів.

Повернемося до неону. Вчені виділяються три ізотопи – неон-20, 21 і 22. Всі вони стабільні і нерадіоактивні, однак неон-21 утворюється при радіоактивному розпаді урану. Таким чином, кількість неону-20 і неону-22 залишається незмінною з моменту народження планети, з чого дослідники роблять висновок, що для кожної з трьох теорій формування Землі має бути характерно власне співвідношення ізотопів 20 і 22.

Нещодавно вчені визначили цей коефіцієнт за допомогою досліджень подушечної лави, які дістали з дна Атлантики. Дослідники зруйнували породи в герметичній камері, проаналізували склад газів, вловлюючи викиди чутливим мас-спектрометром. В результаті були отримані співвідношення ізотопів неону для всіх трьох гіпотез походження Землі. Виявилося, що коефіцієнт найбільше відповідає першій теорії – “мантії Землі”.

Як повідомлялося раніше, через два роки після запуску місія аерокосмічного агентства NASA під назвою OSIRIS-REx нарешті досягла орбіти астероїда Бенну – автоматичний космічний апарат вийшов на його орбіту. Вважається, що астероїд Бенну складається з речовини туманності, колапс якої породив Сонце і більшу частину об’єктів Сонячної системи. Місія OSIRIS-REx повинна зібрати зразки ґрунту астероїда, відправити на Землі і пролити світло на загадку походження Сонячної системи.

Як відомо, ученим поки не під силу добре вивчити Сонце, через надмірно високі температури космічні апарати ведуть роботу тільки в екваторіальних районах. Особливо маловивченими залишаються полюса зірки. Днями фахівці опублікували унікальний знімок – комп’ютерну модель північного полюса Сонця. Фотографія – це монтаж, який максимально наближений до реальності.

Кандидат фізико-математичних наук, астроном Олексій Переход вважає, якщо відомий астероїд Бенну зіткнеться із Землею, на людство чекає неминуча катастрофа: якщо астероїд потрапить в океан, це викличе велику хвилю цунамі, яка змете все на своєму шляху; якщо вдариться об землю, підніметься величезна кількість пилу. В обох випадках ефект можна порівняти з ядерною мікрокатастрофою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *