Вихованки українського фігурного катання стали зірочками у США

Американські фігуристки українського походження – сестри Єва і Устина Борсук завоювали золоту і бронзову медалі відповідно на першості Східного узбережжя США. Єва відзначилася в юніорській категорії, а Устина – у складі молодшої команди.

За даними Американської асоціації фігурного катання (USFSA), Єва стала першою спортсменкою українського походження, яка отримала «золото» Східного узбережжя США у цьому виді спорту. (Даних про молодші команди немає.) Змагання, у яких взяли участь 146 команд і близько двох з половиною тисяч фігуристів, відбулися днями у місті Вустер (штат Массачусетс).

Вражаюче відео! 
14-річна спортсменка встановила світовий рекорд у фігурному катанні

Єві – 17 років, вона цьогоріч закінчує школу і вступає до університету. Хоче бути лікарем. Устині – 12, вона вчиться у 7-му класі середньої школи. У Києві дівчата вчилися у Гімназії імені Лесі Українки.

Сестри Борсук живуть у Нью-Йорку, але виступають у складі команди «Імідж», яка представляє Клуб фігурного катання міста Йонкерс. Дівчата є вихованками як київської, так і харківської школи фігурного катання.

Цікавий факт: і Єва, і Устина вибороли медалі у ковзанах, леза на яких встановлені у Києві заслуженим тренером України Дмитром Шкідченком. «Він – Майстр, – каже Єва. – Кожного разу, як міняю ковзани, то лечу до нього через океан, бо правильно встановлені леза – це половина перемоги».

Ми не втрачаємо зв’язку з Україною і дуже пишаємося, що представляємо українську школу фігурного катання, – зізнається Устина.

«Дуже хочеться, аби наш вид спорту став популярнышим в Украіні, – додає Єва. – Наші фігуристи здебільшого неймовірно обдаровані і працьовиті, але поки що в Україні є лише одна серйозна команда – харківська «Інтерстеллар». Вона здобула колосальні результати, але тримається на крихітних плечах тренера Юлії Білецької, на ентузіазмі спортсменок та їх батьків».

Єва співпрацює з «Інтерстеллар» і брала участь у тренуваннях команди та вибудові програм у Харкові влітку 2017 року.

Спроби створити команди в Києві та Одесі протягом кількох останніх років зазнали невдач. В першу чергу, через нестачу фінансування і повну відсутність будь-якої підтримки з боку як бізнесу, так і держави. Крім того, виникли розбіжності у розкладі командних та індивідуальних тренувань спортсменів.

Синхронне фігурне катання: виступ команди «Імідж» – дивіться відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *