Відмивання грошей: в естонському відділенні Swedbank почалася перевірка

Фінансова інспекція Естонії розпочала перевірку в головному естонському офісі Swedbank, який підозрюють у відмиванні близько 135 мільярдів євро, у тому числі коштів екс-президента України Віктора Януковича.

Про це повідомляють естонські ЗМІ, посилаючись на прес-службу Фінансової інспекції Естонії, передає Громадське.

Зазначається, що перевірки почали в межах розслідування за підозрою у сприянні співробітників банку проведенню операцій з легалізації незаконно отриманих доходів. Переважна більшість цих доходів пов’язана з громадянами пост-радянських країн, зокрема Росією.

Зазначимо, що розслідування фінансові органи Естонії проводять спільно з Фінансовою інспекцією Швеції, де знаходиться штаб-квартира Swedbank. Водночас операції з легалізації доходів проводила переважно естонська «дочка» банку.

Зазначимо, що Swedbank потрапив у міжнародний скандал через причетність його естонського відділення до масштабного відмивання коштів. За даними розслідування, яке провів шведський суспільний мовник SVT, через банк могли легалізувати до 135 мільярдів євро. Зокрема, послугами банку користувався екс-президент України Віктор Янукович, який міг використовувати естонське відділення банку для того, щоб розраховуватися з Полом Манафортом.

Swedbank став другим великим скандинавським банком, який підозрюють у масштабному відмиванні коштів переважно представників пост-радянських країни. Раніше стало відомо, що таку ж схему з відмивання коштів використовували у найбільшому банку Данії Danske Bank, через який могли відмити до 200 мільярдів євро.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *