У МЗС Німеччини закликали компанії не реагувати на листи посла США з погрозами санкцій, – ЗМІ

У Міністерстві закордонних справ Німеччини порадили німецьким компаніям BASF і Uniper не відповідати на листи від посла США Річарда Гренелла. У них американський дипломат попереджає про загрозу введення санкцій з боку Вашингтона за участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомила газета Handelsblatt з посиланням на власні джерела.

Читайте також: Німецькі політики вибухнули обуренням через загрозу санкцій США за «Північний потік — 2»

24 канал писав, що у своїх листах Гренелл пригрозив можливістю санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу «Північний потік-2». Посол США у Німеччині зауважив, що фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи.

Видання зазначає, що компанії звернулися до зовнішньополітичного відомства щоб проконсультуватись щодо правильної реакції на звернення Гренелла.

Там їм нібито порадили утриматися від відповіді американському дипломату. Видання відзначило, що в компаніях розцінили лист як «відверту погрозу». Видання також пише, що у німецькому відомстві вважають дії американського посла провокацією.

Нагадаємо, будівництво газопроводу у США засуджували не раз. Так, посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку «Північного потоку-2». Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації.

Окрім того, 19 грудня у Сенаті США представили проект резолюції з вимогою до президента Дональда Трампа протидіяти агресії Російської Федерації на морі та протистояти побудові газопроводу «Північний потік-2».

Що таке «Північний потік-2»?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *