У Львові соратниця Медведчука судиться за не знесення радянського пам’ятника

У Львівському окружному адміністративному суді 13 вересня продовжили розгляд позову представниці організації Віктора Медведчука «Український вибір» до Львівської обласної ради. Позивачка вимагає скасувати звернення облради до міської ради щодо знесення радянського пам’ятника.

Як повідомляє zaxid.net, ще у травні обласні депутати закликали своїх міських колег, мера Львова та облдержадмінстрації провести демонтаж комуністичного об’єкта по вулиці Стирйській. У міськраді працює робоча група, яка має вирішити що робити із монументом.

Серед варіантів рішення: повний або частковий демонтаж, музеєфікація монументу, архітектурний конкурс на облаштування території навколо нього.

«За монумент я в будь-якому випадку боротись буду і не відстану від цього», – заявила позивачка, координаторка руху «Український вибір» Інна Іваночко.

Натомість представники облради вважають позов беззмістовним.

«Львівська обласна рада діяла виключно в інтересах громади, оскільки ми бачимо, що йде невиконання закону про декомунізацію, ми вирішили це питання підняти. Ми його підняли, але перед уповноваженими суб’єктами, ми не перетягували на себе повноваження, а залишили це в компетенції облдержадміністрації і міської ради», – сказав начальник відділу правової роботи ЛОР Андрій Мельник.

Наступне засідання суду заплановане на жовтень. Тоді й розпочнуться дебати сторін.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *