Шок в платіжках! Українцям нараховано величезні борги за газ

Після того, як в Україні підняли ціни на газ, українцям почали надходити квитанції, у яких нараховані великі борги за спожитий та оплачений у 2015-2018 роках газ. Проблема виникла через те, що питання розрахунку за газ не було урегульовано Урядом.

У редакцію ІНФОРМАТОРа надійшли повідомлення про платіжки з дорахуванням боргів за спожитий газ. Також про ситуацію з платіжками повідомляють у соцмережах.

У різних областях України “облгази” надіслали споживачам платіжки, у яких постачальник газу здійснив перерахунок цін на спожитий газ у 2015-2018 роках. Наприклад, ТОВ «Київоблгаз Збут» нарахував українцю додатково 114 кв. метрів.

“У рахунку за жовтень 2018 року об’єм природного газу за показаннями Вашого лічильника приведений до стандартних умов. Таке приведення передбачене нормативними документами*, оскільки всі взаєморозрахунки, у тому числі зі споживачами, проводяться за 1 кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов: температура (t) = 20°С, тиск  = 760 міліметрів ртутного стовпчика (101.325 Кпа). Ваш побутовий лічильник , що не вимірює тиск та/або температуру газу тож, відповідно, його показання відображають об’єм спожитого газу в робочих умовах. Приведення об’єму природного газу, виміряного в робочих умовах, до стандартних (Vс) здійснюється за формулою: Vс = V x К, де V – об’єм газу в робочих умовах, куб.м;
К – коефіцієнт приведення до стандартних умов, затверджений методикою Мінпаливенерго.”

Шок в платіжках! Українцям нараховано величезні борги за газ

У Сумській області спожевачеві надійшла платіжка за 2015-2018 роки аж на 250 кв. метрів газу.

“В кінці жовтня газовики забирали лічильник на повірку.Привезли.Поставили.І ось платіжка за жовтень.Виявляється,лічильник не вимірює тиск і температуру)))) І тому за три роки ми винні за 250 куб.м…”, – повідомляє Вікторія Крючковенко на своїй сторінці у Facebook.

Шок в платіжках! Українцям нараховано величезні борги за газ

Зараз ціна на газ становить 8,5 гривен за кв. метр, а тому заборгованність споживача газу складає 2125 гривень.

Люди обурені таким несподіваним боргам та висловлюють своє незавдоволення у соцмережах.

Шок в платіжках! Українцям нараховано величезні борги за газ

Як стало відомо, Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вже заборонила операторам ГРМ проводити донарахування в платіжки за природний газ. Але платіжки все одно надходять до споживачів, бо питання не врегулювано на законодавчому рівні.

“Які причини такої ситуації? Вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища. Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м – 949 куб м). Варто зазначити, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до Методик, затверджених Міненерговугілля. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат Операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля”, – повідомляє голова національної комісії Оксана Кривенко.

Але далі зазначається, що питання потребує втручання Уряду та зміни Законодавства.

“1. Вважаємо за необхідне провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20℃ на 0℃. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу
2. Рекомендуємо Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях”, – повідомила очільник Національної комісії.

ІНФОРМАТОР намагався зв’язатися з різними операторами ГРМ протягом декількох годин, щоб зрозуміти, чи будуть виконуватися рішеннія Національної комісії, та чи планують відключати споживачів газу за нові борги. Але по вказаним на сайті номерам за весь час ніхто так і не відповів.

А поки оператори газорозподільних мереж нараховують нові борги, а Уряд не вирішує це питання, ІНФОРМАТОР пропонує надсилати фотографії ваших квитанції на нашу сторінку у Facebook та активно поширювати інформацію про платіжки!

Дмитро Олійник

Для ІНФОРМАТОР

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *