Розірвання дипломатичних відносин з РФ не на порядку денному —радгик МЗС

Розірвання дипломатичних відносин з РФ не на порядку денному —радгик МЗС

 Радник міністра закордонних справ України Тарас Качка повідомив, що на порядку денному МЗС немає питання про розірвання дипломатичних відносин з Росією.

Про це Качка заявив в ефірі Громадського.

«Безумовно, ця дискусія триває в суспільстві далеко не перший раз і завжди беруться до уваги питання загальнополітичні. Але є ще питання практичного захисту українців в РФ, які перебувають в різних правових ситуаціях і часто потребують консульської підтримки», — наголосив він.

За словами радника глави МЗС, з точки зору політичного іміджу, позиція збереження дипломатичних відносин з Росією — «не дуже комфортна», але інтереси громадян України, які перебувають в Росії з різних причин, є вагомим аргументом проти розірвання.

26 листопада Верховна Рада запровадила воєнний стан у низці областей.

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *