Прикарпатські пасіки потерпають від ведмідя

Прикарпатські пасіки потерпають від ведмідя

Квітучі медодаї на територіях Мізунського та Солотвинського лісництв, що неподалік села Старий Мізунь Долинського району на Прикарпатті, приваблюють не лише пасічників, а й ведмедів. Один з клишоногих внадився відвідувати пасіки місцевих селян, які облаштували тут свої точки.

Про це повідомляє Куркуль.

«Ведмідь занадився сюди ходити вже не перший місяць. Вперше з’явився в Солотвинському лісництві на початку квітня — за ніч ламав по два-три вулики, витягував рамки з медом, відносив до лісу і з’їдав. Бджолярі, прийшовши вранці, лише розводили руками — знову нічний ласун побував», — розповідають у ДП «Вигодське лісове господарство».

Пасічники почали вигадувати різні способи, як відвадити непроханого гостя. Зокрема повісили гучномовець на дерево та ввімкнули на цілу ніч прожектор. Але ведмедю це навіть сподобалося — він без проблем витягував мед при світлі і під звуки радіо, ламаючи вулики.

Пасічники почали підраховувати збитки і схопилися за голову — залишилися не лише без меду, а й без бджіл, адже ведмедю вони засмакували, поки в лісі ще не було комах. Довелося перенести вулики в інше місце.

А нещодавно бурий розгромив вулики у Мізунському лісництві. Його навіть не бентежило те, що за кілька метрів знаходяться хати місцевих селян, а поруч — дорога. Тож власникам довелося забрати вулики додому.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *