Порошенко опинився у десятці декларантів-власників найбільшої кількості фірм

Найбільш підприємливим серед українських чиновників виявився депутат Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області Олександр Заболотний, який є засновником 151 компанії.

Про це повідомляє Вihus.info з посиланням на рейтинг проекту «Декларації».

Відзначається, що Заболотний у щорічній декларації за 2017 рік «забув» вказати 149 своїх фірм і згадав про них лише в уточненій декларації.

Другу сходинку у рейтингу посів депутат Київради Ігор Баленко. Він, згідно з декларацією, є бенефіціаром 117 компаній, 21 з яких зареєстрована в офшорних зонах. Журналісти відзначають, що після анексії Криму Баленко перереєстрував там на російську податкову 4 компанії і додатково заснував 2 нових.

Третю сходинку поділили між собою народний депутат Вадим Новинський і президент України Петро Порошенко. Кожен із них задекларував по 102 компанії. 34 фірми Новинський зареєстрував у таких офшорних юрисдикціях як Кіпр, Британські Віргінські острови, острів Джерсі. Порошенко у свою чергу володіє 3 офшорами – двома на Кіпрі і одним на Віргінах.

На четвертому місці опинився народний депутат Максим Єфімов. У своїй декларації за 2017 рік він вказав 71 компанію, 23 із яких є офшорними. Відзначається, що у минулому  році нардеп забув задекларувати 14 фірм зі структури корпорації «Вітряні парки України» і 5 компаній, перереєстрованих в окупованому Криму.

14 українських ТОВок у цьому році вже потрапили до декларації, а бізнес на окупованій території був переписаний на довірену особу Єфімова – Сергія Московського. Також 19 грудня 2017 року Сергій Московський став бенефіціаром британської компанії «FINEROAD BUSINESS LLP», яка через українську ТОВ «Амадеус Ко» володіє конгресно-виставковим центром «Парковий» у Києві.   

Замикає п’яту сходинку рейтингу народний депутат Олександр Герега. Він з дружиною Галиною володіє 61 компанією, 8 з яких – кіпрські та британські офшори. Журналісти з’ясували, що будівельні гіпермаркети «Епіцентр», які належать Герегам, також досі продовжують працювати в окупованому Криму, просто змінивши вивіску на «Новацентр».

Загалом українські чиновники та члени їх сімей виявилися власниками 18 547 компаній, 270 із яких зареєстровані в офшорних юрисдикціях.

Нагадаємо, раніше юрист Андрій Портнов заявляв, що президент Петро Порошенко ховає в Панамі доходи, податки від яких повинні бути в українському бюджеті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *