Половина українців вважає боротьбу з корупцією неуспішною – опитування

Половина опитаних українців оцінила боротьбу з корупцією в країні, як неуспішну, а майже кожен третій опитаний вважає, що боротьба з корупцією взагалі не відбувається.

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провів Центр досліджень та комунікацій Active Group у жовтні-листопаді 2018 року.

Згідно з відповіддями на запитання «Який з цих органів влади найкраще/найгірше виконує функцію боротьби з корупцією?» лідером виявилось Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке отримало найбільшу різницю (19,4%) між кращою (31,7%) і гіршою (12,3%) оцінками. Зі значним відривом  (9,2%) друге місце посіла Служба безпеки України (СБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) отримала 6,7% голосів респондентів, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – 6,1%.

Антилідером опитування виявилися суди, щодо яких найгірші оцінки перевищили найкращі на 31,1%. Так само і для Генпрокуратури та МВД найгірші оцінки перевищили найкращі на 4,5% та 5,7% відповідно.

Відповідаючи на запитання «Чи знаєте ви, що між українськими антикорупційними органами іноді виникають конфлікти», лише 29% респондентів відповіли «так», щось чули про це 36,4% і 34,6% про це нічого не знають.

Оцінюючи причини цих конфліктів, більшість респондентів (22,1%) впевнені, що антикорупційні органи б’ються за повноваження, 20,9% вважають, що вони конфліктують за корупційні потоки, 17,1%, що всі конфлікти робляться суто для вигляду. І лише 3,4% впевнені, що причиною конфліктів є реальна боротьба з корупцією. Не визначилися з відповіддю 28,3% респондентів.

Відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте створення Державного бюро розслідувань?», 6,9% респондентів оцінили створення ДБР дуже позитивно, 25,5% – швидше позитивно, 10,8% – швидше негативно, 20,7% – негативно, 36% не змогли відповісти на поставлене запитання.

Дослідження відбувалось з 5 по 7 жовтня та з 18 по 20 листопада. Загалом опитано 2245 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

Нагадаємо, за результами ще одного опитування, найбільше українців турбують військові дії на Донбасі, корупція в органах влади, безробіття і зростання цін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *