Поліцейський-хабарник відбувся штрафом, хоч СБУ натякала на 5-10 років в’язниці

Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя вироком від 10 жовтня затвердив мирову угоду зі штрафом у 25,5 тис. гривень для колишнього інспектора Головного управління Національній поліції в Запорізькій області Руслана Захаренка за хабар в 1 тис. доларів.

Про це передають Наші гроші. Запоріжжя.

Зазначається, що майор, старший інспектор відділу контролю за обігом зброї поліції Запоріжжя Захаренко у березні 2018 року вимагав у громадянина хабар у розмірі 3,5 тис. доларів (93 тис. гривень).

За ці гроші він обіцяв вплинути на свого начальника, щоб останній оформив дозвіл охоронній фірмі займатися відповідною діяльністю, а також дозвіл на зберігання  носіння гладкоствольної й травматичної зброї.

Ця особа погодилася й надалі декількома частинами передала поліцейському 1 тис. доларів. Під час отримання останнього траншу в своєму робочому кабінеті поліцейського затримали.

Йому було інкриміновано зловживання впливом. Однак разом із обвинувальним актом до суду надійшла угода, за якою Захаренко визнавав вину, отримував 25 тис. гривень штрафу й позбавлення права обіймати посади в сфері дозвільної системи органів Нацполіції на 2 роки.

Слід зазначити, Служба безпеки України, яка й затримала Захаренка, повідомляла про відкриття справи за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Можливість оштрафувати особу за цією санкцією не передбачена.

До суду ж надійшло обвинувачення за ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу – зловживання впливом, за якою можна ув’язнити або призначити штраф. Таким чином, силовики перекваліфікували злочин на більш м’яку статтю.

Нагадаємо, 22 жовтня в Києві на великому хабарі попалася група офіцерів поліції, до обов’язків котрих входила боротьба з наркотиками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *