Філарет розповів, як його намагалися залякати працівники КДБ

Патріарх Філарет розповів, що за радянських часів православна церква була під контролем КДБ, без згоди якого не призначали ані архієреїв, ані священиків.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Радіо Свобода.

Філарет поділився власними спогадами – як його залякували співробітники КДБ.

“Це було в 1960-і роки. От прийшов вам кінець! Я кажу: чому кінець прийшов? А тому, що у вас вже всі старі вимруть, молодих немає, а ми у 1980-у році вступаємо у комунізм. Я йому сказав, що ми при соціалізмі живемо, будемо і при комунізмі. Він мені на це відповідає: при соціалізмі ми вас терпимо, а при комунізмі терпіти вас не будемо. Я йому сказав на це: якщо ви нас, церкву, не будете терпіти при комунізмі, то комунізму не буде, а церква буде”, – згадав Філарет.

Крім того Філарет розповів про співпрацю ієрархів та КДБ.

“Треба було з ними погоджувати всі призначення. Тому й існувала реєстрація. Указ архієрея був недійсним, якщо немає реєстрації. Тому для того, щоб мати реєстрацію, треба було домовитися з ними, щоб вони погодилися на посвячення того чи іншого єпископа і призначення того чи іншого священика. У таких умовах ми жили”, – розповів Філарет.

Нагадаємо, крім того патріарх Філарет розповів, як проходило голосування за кандидатуру предстоятеля Православної Церкви України на Об’єднавчому соборі 15 грудня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *