Для досягнення миру в Україні необхідні переговори «Будапешт плюс» — Тимошенко

«Наступ на дипломатичному фронті у форматі «Будапешт плюс» – це частина нашої Нової стратегії миру та безпеки», — підкреслила Юлія Тимошенко

Україна повинна нарешті визнати неефективність Мінських домовленостей та негайно розпочати переговори в новому поглибленому форматі «Будапешт плюс». Про це Юлія Тимошенко 5 грудня написала на своїй сторінці у Facebook, згадуючи, що цього дня 24 роки тому було підписано Будапештський меморандум.

«Лідери США, Великої Британії та Росії підписалися під гарантіями суверенітету і безпеки України в обмін на нашу відмову від ядерної зброї. Генеральна Асамблея ООН прийняла Меморандум як офіційний документ. Пізніше свої підписи під ним поставили Франція і Китай. І саме на Будапештський меморандум ми мусимо спиратися нині на дипломатичному фронті, щоб приборкати агресора – Росію», – зазначила лідер «Батьківщини».

На її переконання, нав’язана  безальтернативність Мінську, який діюча влада оголошувала як єдиний шлях до миру, стала головним здобутком Кремля у війні проти України.

«Це план Росії, який веде до остаточної втрати Донбасу. А повернення Криму взагалі не є предметом Мінських домовленостей. Надважливі питання про Крим всі учасники Мінського процесу просто забули. Але ми нікому і ніколи не дамо забути Крим», – сказала Тимошенко.

Вона наголосила на необхідності проведення переговорів у форматі «Будапешт плюс», до якого окрім лідерів країн-підписантів варто залучити Верховного комісара ЄС та керівництво Німеччини.

«Зараз у Вашингтоні я порушую це питання під час усіх зустрічей. Наступ на дипломатичному фронті у форматі «Будапешт плюс» – це частина нашої Нової стратегії миру та безпеки. Інші складові для здобуття перемоги – це зміцнення української армії і посилення санкцій проти Росії, а також юридичні дії для стягнення компенсації з агресора. І ми вже розробляємо план реінтеграції та відбудови окупованих територій – Криму і Донбасу – які безумовно будуть повернуті. Нам потрібен реальний мир, а не його ілюзія. І він настане, я в цьому переконана», – підсумувала Тимошенко, наголосивши, що безпека України – в НАТО, а мирне і заможне майбутнє – в ЄС.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *