Депутати зібралися заборонити виїзд неплатникам аліментів за кордон

Народні депутати проголосували за прийняття за основу законопроекту №7277, яким хоче дозволити виконавцю без участі суду тимчасово обмежувати виїзд неплатникам аліментів за кордон, якщо заборгованість по сплаті аліментів перевищує суму платежів за 6 місяців.

Про це повідомляють «Українські новини«.

На даний момент питання виїзду боржника за межі України при виконанні судових рішень та рішень посадових осіб вирішується судом.

Законопроектом пропонується дозволити виконавцю при наявності такої заборгованості до її погашення обмежувати боржника в праві управління транспортом і в праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною і іншими видами зброї.

При цьому обмеження керування автомобілем не може бути застосоване, якщо це є основним джерелом доходу або боржник користується транспортом у зв’язку з інвалідністю або проходить військову службу, в тому числі в зоні антитерористичної операції (АТО).

Також пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та передбачити, що несплата аліментів протягом півроку тягне за собою виконання соціальних робіт на термін від 120 до 240 годин

У змінах до Сімейного кодексу автори законопроекту пропонують передбачити, що в разі несплати аліментів протягом 6 місяців, батько, з яким проживає дитина, може самостійно приймати рішення про тимчасове виїзді дитини за кордон (без згоди наплатника аліментів).

Така можливість поширюється на поїздки за кордон строком до 1 місяця або більше 1 місяця з метою навчання або лікування дитини.

Раніше Верховна Рада відмовилася позбавити мандатів депутатів Олену Бабак («Самопоміч») і В’ячеслава Костянтинівського, який пройшов до парламенту від «Народного фронту», а нині є позафракційним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *