Депутати зареєстрували законопроект, який може залишити країну без електроенергії – експерт

Народні депутати зареєстрували законопроект, який може через три місяці залишити Україну без електроенергії.

Про це під час прес-конференції повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Так, за його словами, законопроект №8626 має на меті припинити імпорт вугілля в Україну. Це, каже експерт, миттєво призведе до кризи у забезпеченні населення електроенергією в зимовий період.

«Якщо цей законопроект буде прийнято, для виробництва електроенергії буде використовуватись лише те вугілля, яке є на складах. Зараз запаси становлять 1 мільйон 900 тисяч тон. Із цієї кількості 700 тисяч тон були імпортовані із закордону. У разі прийняття законопроекту протягом вересня-жовтня-листопада буде використано цей запас, і до грудня склади підприємств будуть порожні», – розповів Корольчук.

Він припустив, що цей законопроект було подано «з популістичною метою», аби продемонструвати активність напередодні виборів.

«Ці народні депутати не бачать, або не хочуть бачити явної загрози, яка може реалізуватись з прийняттям цього закону. Сподіваємось, що у комітетах Верховної Ради є фахівці, які не допустять цей законопроект до розгляду»,  –підкреслив експерт.

Як зазначається на сайті ВР, ініціаторами законопроекту №8626 є Андрій Вадатурський, Олексій Мушак із БПП, Павло Дзюблик, Михайло Бондар, Олег Медуниця з «Народного Фронту»,  Вікторія Войціцька із «Самопомочі» та інші.

Нагадаємо, раніше голова парламенту Андрій Парубій заявив, що з 2019 року народні депутати будуть використовувати для голосування у Верховній Раді нові електронні картки, що унеможливлюють можливість кнопкодавства

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *