Новости

В Україні знизилися ціни на газ для населення: скільки доведеться платити

Кабінет Міністрів України погодив НАК “Нафтогаз України”  зниження ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року. Відповідне рішення урядовці ухвалили на своєму засіданні 3 квітня 2019 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в прес-службі КМУ.

Як наголосили в уряді, в разі, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, “Нафтогаз” зобов’язаний продавати газ для населення за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. Якщо ж ціна для промисловості зростає, “Нафтогаз” має продавати газ для населення за ціною, встановленою урядом України.

Відповідно до  прогнозів Міністерства енергетики та вугільної промисловості, тенденція до зниження цін на газ спостерігатиметься в Україні до кінця  2019 року. Це й дає підстави Уряду для зниження ціни на газ для населення.

В “Нафтогазі” вже повідомили, що розпорядження Кабміну виконали. Так, НАК “Нафтогаз України” ще з 1 квітня 2019 року знизив ціну на газ для населення з 8,55 грн за кубометр до 8,38 грн за куб., тобто на 17 копійок за кубометр.

“Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем’єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн”, – йдеться в повідомленні прес-служби НАК “Нафтогаз”.

Водночас, промислові споживачі “Нафтогазу” купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5990 грн/тис. куб. м.

У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі.

Нагадаємо, раніше в НАК «Нафтогаз України» повідомили, що на квітень 2019 року знизили ціну на газ для побутових споживачів на 2%, при цьому максимально можлива торгова націнка постачальника не встановлюється. Кінцева ціна газу для побутових споживачів “Нафтогазу” складе 8,38 грн за кубометр замість 8,55 грн за кубометр (з ПДВ і витратами на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Author

admin