Новости

Серце на 3D-принтері більше не мрія: подробиці унікальної розробки вчених

Ізраїльські вчені зробили прорив у медицині. В Університеті Тель-Авіва за допомогою 3D-принтера з клітин і біоматеріалу людини створили серце. Технологія може врятувати людей, які потребують донорського органу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про унікальний проект пише JPost.

Повідомляється, що фахівці брали зразки жирової тканини у донорів, з неї виділяли окремі клітини, які далі перепрограмували в стовбурові, і ростили тканини серцевого м’яза і епітеліальні клітини.

Принтер “заправляли” цими тканинами, а також персоналізованим гідрогелем, отриманим із біоматеріалу. Після цього по частинах вчені збирали серце з судинами. Також повідомляється, що використання матеріалів конкретного пацієнта допоможе вирішити проблему відторгнення організмом органу.

Створене вченими з Тель-Авіва серце розміром з кроляче, але фахівці запевняють, по цій технології можна створювати і більш великі серця.

TAU is at it again with big ideas that save lives! Our researchers have become the first scientists to 3-D print a human heart with tissue and vessels! ❤️

Gepostet von Tel Aviv University – Global TAU am Montag, 15. April 2019

Нагадаємо, вчені з Університету Східної Фінляндії заявили, що вживання великої кількості м’яса підвищує ризик ранньої смерті.

Також повідомлялося, що зловживання червоним м’ясом підсилює вироблення ТМАО кишковими бактеріями. Це знижує ефективність його виведення нирками, і призводить до розвитку ускладнень серцевих захворювань і атеросклерозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Author

admin