Новости

Китай не врятував від санкцій найбільший державний банк Росії

Спроби російських чиновників розвернути економіку на Схід і замінити західні кредити грошима китайських інвесторів продовжують терпіти невдачі.

Внєшекономбанк, відрізаний від міжнародних ринків капіталу з літа 2014 року, передумав виходити на китайський ринок з продажем облігацій в юанях, передає finanz.ru.

Проект, який готувався більше року і який, за задумом банку, повинен був прокласти дорогу іншим російським компаніям, найближчим часом не відбудеться, заявив виданню РБК заступник голови ВЕБа Микола Цехомський.

Рівно рік тому, в лютому 2018 го, позиція Цехомського була діаметрально протилежною. Китай — це той вектор, по якому зараз слід йти всім компаніям, закликав він.

Через рік в ВЕБі схоже усвідомили, що по кредиту доведеться платити в юанях а для цього потрібна виручка в китайській валюті. В іншому випадку юані для обслуговування боргу доведеться купувати на валютному ринку, а сам кредит де-факто стане доларовими, тільки дорожче.

Уже третій рік залишається підвішеною в повітрі випуск державних облігацій Росії в юанях.

За даними Bloomberg, Мінфін ще в грудні 2017 року найняв Газпромбанк, BOC і ICBC для організації першого випуску юаневих ОФЗ, але випуск так і не відбувся.
«Аргумент»

Author

admin